Blog

Anneme Erkek Arkadaşım Olduğunu Nasıl Söylerim?

Anneme Erkek Arkadaşım Olduğunu Nasıl Söylerim

Anneme Erkek Arkadaşım Olduğunu Nasıl Söylerim? Fedakâr annelerimizin her zaman bize destek olacağını biliyoruz. Ancak erkek arkadaş konusunda seni anlamadığını düşünüyor olabilirsin. Annenin tepki göstermesi ya da üzüleceğini düşünmek seni tedirgin ediyor olabilir. Bu durum için endişelenmene gerek yok. Doğru ifade ettiğin sürece ailen seni anlayacaktır.

Erkek Arkadaşımdan Anneme Bahsetmeli Miyim?

Bir yandan erkek arkadaşın konusunda annenle konuşmaktan çekiniyor bir yandan da anlatmadığın için, için rahat etmiyor. Seni çok iyi anlıyorum, anneyle her şeyi paylaşabilsek de ilişkimiz olduğu zaman ne diyeceğimizi bilemiyoruz. Böyle bir durumda yapılması en doğru olan annenle konuşmak olacak.

Anneme erkek arkadaşım olduğunu nasıl söylerim diye endişelenme. Anneler her zaman kızlarının mutluluğunu ister. Seni mutlu eden ve güven veren bir erkekle olduğunu görmek anneni de mutlu eder. Annene doğru cümlelerle erkek arkadaşın olduğunu söylersen seni anlayışla karşılar.

Annem Bana Güvenini Kaybeder Mi?

Anneme erkek arkadaşım olduğunu nasıl söylerim diye düşünürken en çok endişelendiğimiz konu, annemizin bize olan sonsuz güvenini sarsmak oluyor maalesef. Ancak, hayatında bir erkeğin olması güven sarsacak bir durum değil. Bunu annenle konuşurken oldukça güzel bir dille ifade etmelisin. Her kadının hayatında ona güven verecek ve sevgisini hissettirecek bir erkeğe ihtiyacı vardır. Bir yandan da sevmenin ve sevilmenin ne kadar özel duygular olduğunu annenle paylaşırsan, elbette senin için en uygun olan yolu gösterecek ve sana olan güveni sarsılmayacak.

Mesela gün içerisinde mutlu olman, sana destek veren birinin hayatında olması seni mutlu ediyor. Peki, annen neden mutlu olmasın? Eğer ona mutlu olduğunu ve erkek arkadaşının hayatında önemli bir yeri olduğunu doğru cümlelerle ifade edersen seni çok iyi anlar. Hiçbir anne kızının yalnız ve mutsuz olmasını istemez.

Erkek Arkadaşım Olduğunu Öğrendikten Sonra Ayrılırsak Nasıl Söylerim?

Anneme erkek arkadaşım olduğunu nasıl söylerim diye düşünmek her kadının başından geçiyor. Ben de erkek arkadaşım olduğunu söylemek için iki ay bekleyip ancak anlatabilmiştim. Annem bu konularda hiç anlayışlı olmamasına rağmen gözümdeki sevgiyi ve heyecanı gördüğü zaman hiç yorum yapmadan dinlemişti. Hayatında seni gerçekten mutlu eden birisi olduğu zaman bunu herkese anlatmak istiyorsun. Bir de ailenle aynı evde yaşıyorsan annene anlatmadan rahat etmiyorsun.

Bu durum her genç kızın başından geçiyor. Bir erkek arkadaşın olması ve bunu annenle paylaşman daha iyi hissettirecek. Annemle paylaştıktan sonra ayrılırsak ne olur diye endişelenme. Eğer bir ayrılık yaşıyorsan seni annenden daha iyi anlayan kimse olmayacak.

Ben aylarca sevgilimi anneme söylemek için bekledikten sonra diğer gün terk edildim. Tabi bu arada annem tepki vermesin diye dünyanın en güvenilir erkeğiyle berabermişim gibi anlatmışım. Ayrıldıktan sonra yaşadığım depresyondan bahsetmiyorum bile. Ama hiç beklemediğim bir anlayışla karşılaştım. Annem açıkça konuşmasa bile bana iyi gelecek her şeyi yapmıştı. Erkek arkadaşını anlattın diye hiçbir anne ayrılmanıza tepki göstermez. Böyle durumlarda anneler, kızının üzülmesine dayanmıyor.

Tanışmak İsterse Ne Yapmalıyım?

Anneler bu konuda kızlarını hiç yalnız bırakmak istemez. Kadınlar olarak iyi biliyoruz ki, annemiz her konuda içten içe hep bizi düşünüyor. Kadınların başına gelebilecek her konuda bizden daha deneyimli oldukları için korkuyla bekliyorlar evde. Böyle bir durumda erkek arkadaşınızla tanışmak istemesi oldukça normal.

Aslında olması gereken de diyebiliriz. Eğer annen erkek arkadaşınla tanışmak istiyorsa tanışmalı. Kimle birlikte olduğunu görmek annenin de içini rahatlatacak bir durum. Son olarak, annen güvenmiyorsa uzak dur. Her ilişkinin sonunda annem haklıymış cümlesini kuruyoruz ama bazı durumlarda iş işten geçmiş oluyor. Bu yüzden annenin yorumlarına dikkat etmen gerekiyor. Aşk konularında daha fazla fikir ve düşünceye ihtiyacınız varsa Aşk Rehberi kategorimize göz atabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Aileye söylemek önemli ama sonrasında yaşanacak şeylere karşıda tedbirli olmak lazım. Ama yinede aileye söyleme taraftarıyım her zaman.👍

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir