Blog

Mükemmel Kadın ve Mükemmel Erkeğin Özellikleri

Öncelikle bilmeliyiz ki herkes için mükemmel olan birisi yoktur. Kusursuzluk diye bir şey de yoktur

Bana mükemmeller yakışır!

Pardon ben 2 TL farkla mükemmel olanını alabilir miyim? Kendinize gelin. Hamburger menüsü seçmiyorsunuz. . Mükemmel kadının, mükemmel erkeğin gelmesini bekliyorum derseniz üzgünüm yapayalnız kalırsınız. Kendinize göre mükemmel olanı arıyor olabilirsiniz ama istekleriniz aşırıysa yine yalnız kalırsınız. Bunun saçı böyle, bunun şurası simetrik değil, ama ben kalkık burunlu istiyorum derseniz siz ve yalnızlığınıza uzun ömürler dileriz. Sonra da ben doğru kişiyi bulamıyorum ama diye ortalıklarda gezinirsiniz.

Mükemmel kadın ve mükemmel erkek yoktur.

Nasıl yok ya tanıdığımız bir çift var mükemmeller! Hayır değiller arkadaşlar. Onlar sadece birbirlerine çok âşıktır. İnsan âşık olunca karşı tarafın kusurlarını bile sevebilir. Gözümüze kusursuz görünür sevdiğimiz kişi. Onların da kendi içlerinde mutlaka sorunları vardır. Bazı insanlar kendilerinin mükemmel olduğunu ve ona layık kimsenin olmadığını düşünür. Narsist kişilik bozukluğu belirtisi olan bu davranış, kişi kendi sorununu kabul etmeden ya da bir uzmandan yardım almadan düzelebilecek bir durum değildir. Biraz klişe olacak ama hiç kimse mükemmel değildir.

Mükemmel insanı beklemek!

Mükemmellik kavramı bizim zihnimizde yarattığımız bir illüzyondur sadece. Kusursuz olanı beklemek veya aramak boşa kürek çekmekten başka bir şey değildir. Tabi ki istediğiniz özellikte birini arıyor olabilirsiniz. Ama dediğim gibi isteklerin dozu çok önemlidir. Size iyi gelecek, size değer veren, sizinle ilgilenen, planlarına sizi de dahil eden, sizi yormayacak, ruh sağlığınızı bozup sizin ayarlarınızın bozulmasına neden olmayacak ve en önemlisi dürüst olacak birisi sizin için doğru insan olabilir. Tamam, bunlar olsun ama boyu da uzun olsun, kulağı da böyle olsunu beklerseniz daha çok beklersiniz. Muz yiyeyim ama çilek tadı da gelsin demekten başka bir şey değil bu. Zaten kendini ben mükemmelim diye tanıtan insanlardan da uzak durmak gerekir. Bu tarz insanlar ilişkide sürekli sizi eleştirir. Hem de elinizde olmayan değiştiremeyeceğiniz tarzda şeyleri eleştirir. Mükemmel olanı buldum dersiniz, ikinci gün gelip size kulağın neden büyük derse de hiç üzülmeyin, şaşırmayın da.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir