Blog

İmkansız Aşk Hikayesi

Aşkın ve birine bağlanmadığının ne demek olduğunu anladığım dönemlerden biriydi. Hayatımın tam da dönüm noktası olarak tahmin ettiğim bir zamanda karşıma çıktı. Önceleri arkadaş canlısı yaklaşımı ve samimi tavırları sayesinde ona karşı neler hissettiğimi anlayamamıştır. Ancak zamanla hayatımın tamamını kaplayan en önemli unsurlardan birine haline geldi. Kendimi tam da çaresiz hissettiğim bir dönemde karşıma çıktı ve ben daha o zamanlar hayatımın nasıl hiç beklemediğim şekilde değişeceğinden habersizdim.

Onunla beklemediğim bir anda, okulumun bitmesine kısa bir süre kala tanıştım. Neredeyse iki ay sonra avukat olacaktım ve aileme iyi bir hayat sunabilmek adına hemen çalışmaya başlamam gerekiyordu. Hukuk Fakültesi’ni ise uzun yıllardır uğraşarak birinci olarak bitirecektim. Her zaman ailemin ve sevdiklerimin benimle gurur duymasını isteyen biri olarak elbette ki mezuniyet törenime büyük bir titizlikle hazırlanıyordum. Tam da bu dönemlerden birinde sevdiğim adamla tanıştım ve kısa zaman içerisinde beni etkisi altına almaya başladı. Kendisi de Mühendislik Fakültesi’nde okuyordu ve aynı zamanda mezun olacaktır. Başlarda tamamen arkadaş olarak yürüttüğümüz ilişkimiz nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde aşka dönüştü.

Zamanla birbirimizi tanıdıkça daha fazla sevmeye başladığımızı anladım. Her ikimizde gelecekle ilgili planlar kuruyor ve hayatımızın nasıl devam etmesi gerektiğini anlatıyorduk. Derken tam da her şeyin bittiğini ve yeni bir hayatının başladığın düşündüğüm mezuniyet günümde annemi ve babamı bir trafik kazasında kaybettim. Okuluma çok yakın bir noktada karşıdan gelen bir aracın kontrolden çıkması ile birlikte ailem vefat etmişti. Kep atma törenime saatler kala öğrendiğim bu acı haber ile birlikte tamamen sarsıldım.

Ancak benim için daha da acı olanı babama ve anneme çarpan aracın sevdiğim kişinin ailesine ait olmasıydı. Ailem hastaneye kaldırıldıktan sonra poliste olayın sorumlularını kısa süre içerisinde yakaladı. Hayatımı birleştirmek ve bundan böyle aynı yolda yürümek istediğim adamın ailesi benim en değerli varlıklarımı öldürmüştü. O günden sonra bir daha görüşmemek üzere ayrıldık. Bu olaylardan yaklaşık olarak 15 yıl sonra onunla bir restoranda karşılaştım ve yanında eşi ile çocukları vardı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir