Blog

İlk Buluşmada Makyaj Nasıl Olmalı?

İlk buluşmalarda karşı tarafta bıraktığınız izlenim, ilişkiye başlasanız da başlamasanız da unutulmaz olacaktır. Bu yüzden her iki cins de ilk buluşmalarda dikkatli olmalıdır. Kadınların ilk buluşmada makyajını nasıl yapması gerektiği, başlı başına bir konudur. Erkeklerin dış görünüşe fazlasıyla dikkat ettiğini göz önünde bulundurursak, böyle bir durumda ilk buluşmada makyaj nasıl olmalı diye küçük çaplı bir araştırma yapılmadan, buluşmaya gitmemekte sağlıklı olabilir.

Hafif Bir Makyaj Her Zaman Hayat Kurtarır

Partneriniz sizi daha önce başka bir yerde görmüş olabilir ya da bir chat odasında tanışmışsınızdır ve ilk kez karşılaşacaksınızdır, her iki durumda da ilk buluşmada hafif bir makyaj tercih edilmelidir. Abartılı bir makyaj partnerinize karşı sizi itici gösterebilir ve hafif makyaj da hem bakımlı hem de cesur görünmenizi sağlayabilir.

Siz de ilk buluşmada makyaj nasıl olmalı diye soranlardansanız, size bu konuda verebileceğimiz öneriler şöyle;

  • Hafif bir ten makyajı yapın ve güzelliğinizi ortaya çıkarın. Bunun için teninizle uyumlu ve fazla dikkat çekmeyecek bir ton seçmenizi öneririz.
  • Yüzünüze makyajı uygulamadan önce, makyaj bazı kullanmanız iyi olabilir.
  • Yüzünüzden sonra göz makyajınıza geçin ve kuyruklu bir eyeliner ve siyah göz kalemiyle gözlerinizi ortaya çıkarın.
  • Dudak makyajınızla ilk buluşmanız için kendinize son dokunuşunuzu yapın. Yine çok dikkat çekmeyecek pembe tonlarında ve mat bir ruj tercih edin.

Hafif fakat çekici bir makyajla ilk buluşmanızı daha akılda kalıcı bir hale getirebileceksiniz.

Yorumlar

  1. Bence bir kadın ilk buluşmaya gelirken olduğu gibi, kendi cildi, kendi gözleri, kendi teniyle gelmeli ama illa bir renk olsun denilirse dediğiniz gibi çok ince bir makyaj biz erkeklerin yeterince ilgisini çekmeye yeterde artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir