Blog

Bitti Ama Bitmedi

Saatlerce düşünüp durdu bar taburesinde. Sürekli içiyordu. Unutana kadar her şeyi içmesi gerektiğini düşünüyordu. Buradaki her şeyi içse de unutamayacağı tek şeyin Ada olduğunu biliyordu oysaki.

Ada onun her şeyiydi. Lise sondan beri sevgililerdi ta ki 1 hafta öncesine kadar. Ada terk etmişti onu. Artık onu eskisi gibi sevmediğini, çok yorulduğunu söyledi. Sen çok iyi birisin ile başlayan yüzlerce bahane cümlesi sıraladı ona. O iyi biri değil, Ada’nın biricik aşkı olmak istiyordu. Tek istediği de buydu. Ama kimseyi de zorlayamazdı. Acı çekse de her gece içse de Ada’nın isteğine saygı duydu ve ayrıldılar. İşte o günden itibaren her gün içiyordu Selim. Yemek yemeyi, uyumayı unutmuştu. 1 haftada 4 kilo vermişti. Bu durum aynı şekle bir ay kadar devam etti. Yine bir gün içerken birden kapıdan Ada’nın girdiğini gördü. Etrafa bakınıyordu. Kendisini aradığını düşünerek ayağa kalktı Selim. Ama durum başkaydı. Ada koşarak başka bir adama gidiyordu. Selim’i görmemişti bile. Adam da ne çirkinmiş öyle diye düşündü Selim. Hem Ada esmer erkeklerden hoşlanmazdı ki. Ne işi vardı bu adamla? Nerede tanışmışlardı? Çok merak etti Selim. Alkolün de verdiği cesaretle onlara doğru yürümeye başladı. Ada Selim’i görünce donakaldı. Pat diye oturdu Selim onların masalarına. Bu kim diye sordu adam. Ada cevap veremedi. Selim başladı anlatmaya. Ben sevgilisiyim pardon eski sevgilisiyim, kendileri beni türlü bahanelerle terk etmişti diyerek kahkahalar atmaya başladı.

Ada çok sinirlenmişti. Yüzünden anlaşılıyordu siniri. O sinirlendikçe daha çok kahkaha attı Selim. Adam bu gergin ortamda bulunmak istemediğini söyleyerek oradan gitti. Ada Selim’in elindeki birayı alıp birkaç yudum içip kalanını da Selim’in suratına döküp masadan kalktı. Dışarıda yağmur vardı. Selim de peşinden koştu Ada’nın. Ada iyi bir koşucuydu ve sigara da içmezdi. Selim ona yetişene kadar nefes nefese kaldı. Sonra yakaladı onu. Sarıldı, özür diledi. Ağlıyordu Selim. Ada onu ağlarken hiç görmemişti daha önce. Son defa sımsıkı sarıldılar. Selim özgür bıraktı Ada’yı sonsuza kadar.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir