Blog

Aşkı İnternette Bulmak

Zamanımızın çoğunu internette geçiriyoruz. O yüzden aşkı internette bulmak o kadar da şaşırtıcı bir durum değil artık.

Yılların internetçisiyim, bir biz bulamadık şu aşkı internette!

Yılların internetçisi sayın arkadaşlarım, nefes almadan oyun oynarsanız ya da sürekli makyaj videolarına dalar giderseniz tabi ki aşkı internette bulamazsınız.

Aramıyorum aşkı artık, banane o bana gelsin!

Devir rest çekme, gurur yapma devri değil. Ne demek aramıyorum o gelsin. Sen bir adım at bakalım belki aşk sana 10 adım atacak. Pes edip aramıyorum demekle maalesef bu işler çözülmüyor.

Tesadüfen buldum seni

Aşkı internette bulmak aslında tesadüflere ve şansa dayanır. Belki sizin başınıza gelmiştir belki de bir arkadaşınızın. Her şey bir like ya da mesajla başlamıştı diye anlatırsınız aşkı bulma hikâyenizi. Ya da bir chat sitesine öylesine vakit geçsin diye üye olmuşsunuzdur ama tesadüfen hayatınızın aşkını bulmuşsunuzdur. Bunlar imkânsız şeyler değil. Bazen sürekli arasak da bulamadığımız şeyleri, çok da üstelemeyince aniden karşımıza çıkarır hayat.

Bu aşk dediğiniz insana duyulan aşk mıydı?

Aşkı internette bulmak olayını çok farklı anlayanlarımız da var. “Ben dizilerimle mutluyum, hem bana kaba da davranmıyor, ilgisiz de bırakmıyor ne zaman istesem yanımda.” diyenler mi dersiniz, “Oyunlarım benim her şeyim dır dır yok, kapris yok dünya varmış.” diyenlere kadar birçok model bulunmaktadır. Aşkın her türlüsüne tabi ki saygımız var. İnsana, doğaya, hayvanlara, oyunlara hatta cansız eşyalara bile âşık olabilirsiniz. Sizi yargılamak kimseye düşmez. Ama diziler ve oyunlar bir süre sonra bağımlılık aşamasını bile geçebiliyor. Gerçek hayatla dizideki veya oyundaki olayları birbirine karıştırma, hayal âleminde yaşayıp gerçek dünyayla tamamen bağ koparmaya kadar giden bu durum, çok ciddi sorunlara yol açmaktadır. Her şeyin fazlası zarar demişken, birine duyulan aşkın da fazlası zararlıdır. Fazlalıktan kastım aşırılığı da geçen ciddi boyutlardır. Hatta bu konuyla ilgili dizi bile yapıldı. Çok âşık olduğunu iddia eden adam, sevgilisini sürekli takip edip kontrol etmekteydi. Başına bir şey gelmesinden korkuyordu ki sevgilisini kendisi öldürdü. Hepinize dozunda aşk diliyorum.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir