Blog

Aşık Olmak İstiyorum Ama Olamıyorum

Aşık Olamama Sebebi Nedir

Aşık olmak hayatı güzelleştiren bir olay. Bunu yaşamak insanları özel hissettirir ve güzel duygular yaşatır. Ancak aşık olmak istiyorum ama olamıyorum gibi bir probleminiz varsa sabırlı olmalısınız. Aşık olmak planlanan bir durum değildir. Karşınıza uygun bir insan çıkmamış olabilir. Eğer sorun sizle ilgiliyse tabi ki bu durumu çözüme ulaştırabilirsiniz. Ancak hislerinizi paylaşacak bir insan göremediyseniz hayatınızda bu sizin probleminiz değildir.

Aşk genelde beklenen bir durum olmaz. Kendinizi bunun için yıpratmamalı ve zamanı geldiyse yaşamalısınız. Aşık olmak için sürekli çabalamak da sizi strese sürükler. Bu durumda aşık olacağınız insanı bulsanız bile şüpheye düşebilirsiniz.

Aşık Olamama Sebebi Nedir?

Aşık olamamanın ilk ve en önemli sebebi, aşık olacağınız bir insanın karşınıza henüz çıkmamasıdır. Bu durumda sizin probleminiz yoktur. Aşık olmak istiyorum ama olamıyorum diye yıpranmamalı ve sabırla hayatınıza devam etmelisiniz. Hayat ailenizle ve arkadaşlarınızla da güzeldir. Çabalayıp stres içerisine girmek sizi olumsuz bir hayata sürükleyecektir.

Aşık olamamanın kişisel sebepleri de olabilir. İlişkinin nasıl olsa biteceğini düşünüyorsanız aşık olmak için hazır olmayabilirsiniz. Öncelikle bu problemleri çözmeniz gerekecek. Biteceğini düşündüğünüz ilişkiye başlamak istememek zaten sizin için aşık olamamanızın en önemli etkeni olacaktır.

Hiç Aşık Olmamak Normal Mi?

Aşık olmamak gayet normal bir durum. Hayatta her zaman aşk dolu ilişkilere rastlamıyoruz. Doğru insanı bulmak hemen gerçekleşmiyor. Hayatınıza aldığınız insan sizi mutlu etmeli. Bu mutluluğu bulamayabilirsiniz. Kendinizi sıkıntı içerisine sokmanın bir anlamı yoktur. Hayatınıza, ideallerinize devam etmeli ve mutluluğunuzu aşka bağlamamalısınız.

Aşık olmak istiyorum ama olamıyorum diyorsanız sabırlı olmalısınız. Hayata devam etmeli ve bu durumla hayatınızı mutsuzluğa sürüklememelisiniz. Öncelikle kişisel bir sorununuz varsa belirlemelisiniz. Ancak kişisel tabularınız ve sorunlarınız yoksa aşık olacağınız insan karşınıza çıkmamış demektir.

Hiç Aşık Olmamak Psikolojik Boyutu Nedir?

Hayatınızda hiç aşık olmadıysanız kafanız meşgul olabilir. Hayat içerisinde mücadele içinde olabilirsiniz. Bu durumda hayatınıza birinin girmesine fırsat yok demektir. Ancak aşık olabileceğiniz, kendinize uygun gördüğünüz insanlar olmasına rağmen aşık olamıyorsanız ve aşık olmak istiyorum ama olamıyorum diyorsanız bunun psikolojik boyutları olabilir.

Hayatınızda ilişkileri ve aşk duygusunu korku içeren bir durum olarak görüyor olabilirsiniz. İnsanlara karşı duyduğunuz güven sorunu da aşık olamama durumuna etkendir. Bağlanmaktan ve bir insana içini açmak sizi korkutuyorsa bu durumda aşık olamıyor olabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken hayatınızdaki aşkın sizin için korkutucu olma sorununu çözmektir. Aşk hayatınızdaki mutluluğa mutluluk katar. Elbette sorunlar yaşanacaktır ancak bundan kaçmak gerekmez. Korkmadan, cesaretle ilişkinizi yaşarsanız problemlerinize çözüm bulursunuz. Sevgi ile problemlere çözüm bulmak mümkün olacaktır korkmamalısınız.

Yorumlar

  1. Bunlardan önce kafa dengini bulmak önemli. Aşk nedir ki gelir geçer mühim olan ömür boyu eglenecegin, mutlu olacağın, derdini paylasacagin insanı bulabilmek.☺️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir