Yeni nesil Gear VR inanılmaz olacak

Yeni nesil Gear VR inanılmaz olacak

Samsung’un önümüzdeki dönemde satışa sunması beklenen yeni nesil Gear VR hakkında bazı raporlar ortaya çıktı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Son yıllarda VR sektöründeki önemli gelişmeler Samsung’un da değişik politikalar izlemesine neden olmuş gibi görünüyor. Bilindiği üzere Güney Koreli teknoloji devi, VR konusunda son derece mesafeli yaklaşımlar izliyor. VR gözlüklerin kendi ekranı olmasını doğru bulmayan Samsung, genel olarak cep telefonlarının ekran olarak kullanıldığı tasarımları tercih ediyor. Zira şu anda piyasada olan iki Gear VR modelinin de çalışma prensibinin bu şekilde olduğunu biliyoruz.

Fakat geçtiğimiz gün ortaya çıkan yeni bir rapora göre, Samsung VR alanındaki tabularını yıkmaya hazırlanıyor. İddialara göre önümüzdeki dönemde tanıtılacak olan yeni nesil Gear VR harici bir ekran yerine, dahili bir ekranla çalışacak. Yani bir diğer değişle, Gear VR’ın çalışması için ekstradan bir telefona ihtiyacınız olmayacak.

Kendi ekranı sayesinde kullanıcılarına daha gerçekçi bir VR deneyimi sunması beklenen cihazın, 2000 ppi’lik inanılmaz bir piksel yoğunluğuna sahip olacağı iddia ediliyor. Bu her ne kadar VR deneyimini arttırsa da insan sağlığı açısından olumsuz etkileri olabilir. Zira Samsung tarafından da daha önce dile getirildiği üzere 1000 ppi’in üzerindeki piksel yoğunluğunda baş dönmesi ve mide bulantısı rahatsızlıkları daha da artıyor. Samsung’un hala bu tezi savunurken kalkıp da 2000 ppi’lık ekrana sahip bir VR geliştirmesi pek de mantıklı durmuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ