Microsoft’u Hackleyen İki Kişi Tutuklandı

Microsoft’u Hackleyen İki Kişi Tutuklandı

Geçtiğimiz günlerde Microsoft’u hacklemeyi başaran iki hacker Birleşik Krallık’ta tutuklandı. Bu siber saldırının daha büyük bir şebekenin işi olduğu düşünülüyor.

Amerikalı teknoloji devi Microsoft dünyanın en büyük yazılım şirketlerinin başında geliyor. Ancak onlar bile zaman zaman hackerlara yenik düşmekten kurtulamıyor. Geçtiğimiz günlerde Birleşik Krallık’tan iki hackerın Amerikalı teknoloji devini hacklemeyi başardığı ortaya çıktı. Bu bilgi şirket tarafından yayınlanan açıklamayla ortaya çıktı.

Microsoft, bugün yayınladığı açıklamada şirketin serverlarına giren iki hackerın Birleşik Krallık’ta tutuklandığı açıklandı. Hackerların tam olarak nasıl bir saldırı düzenledikleri açıklanmadı ama herhangi bir kullanıcı verisinin sızmadığı vurgulandı. FBI, EUROPOL, EMSOU ve NCA gibi istihbarat ve polis güçlerinin ortak çalışmasıyla tutuklanan hackerların daha büyük bir şebekenin parçası olduğu düşünülüyor. Amerikalı teknoloji devi ile birlikte çalışan güvenlik birimleri farklı ülkelerde soruşturmalarını sürdürüyor. Bu davada tutuklanan iki kişinin ifadesiyle daha çok hackerın göz altına alınması bekleniyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ