Microsoft Telefonlar İçin Hazırladığı Klavyeyi Tanıttı

Microsoft Telefonlar İçin Hazırladığı Klavyeyi Tanıttı

Microsoft tarafından tanıtılan yeni katlanabilir klavye, akıllı telefon kullanıcıları için yazı yazmayı çok daha kolay hale getirecek gibi görünüyor.

Dün Barselona’da start alan Mobile World Congress 2015 kapsamında yeni akıllı telefonları Lumia 640 ve Lumia 640 XL’i resmi olarak tanıtan Amerikalı teknoloji devi Microsoft, bununla yetinmedi ve akıllı telefonlarda yazı yazmayı hiç olmadığı kadar kolay ve hızlı hale getireceğini iddia ettiği yeni katlanabilir klavyesini de fuar kapsamında kullanıcıların beğenisine sundu.

Microsoft‘un MWC 2015 kapsamında düzenlediği basın toplantısında sahne alan firma yöneticisi Julia White, bu yeni katlabilir klavyenin akıllı telefonları çok daha işlevsel cihazlar haline getirebileceğini belirtti. Basın toplantısında kendisine oldukça kısa bir süre ayrılan bu yeni katlanabilir klavye hakkında merak edilen birçok detay henüz açıklanmamış olsa da, klavyenin Bluetooth bağlantısıyla geldiği ve tüm mobil işletim sistemleriyle uyumlu olduğu açıklandı.

Android, iOS ve Windows Phone kullanıcıları için oldukça faydalı olabilecek bu yeni katlanabilir klavyenin Bluetooth bağlantısını kullandığı göz önüne alındığında, klavyenin tablet ve benzeri cihazlarla da uyumlu olması bekleniyor.

Microsoft_klavye

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ