Huawei Türkiye’den önemli açıklama

Huawei Türkiye’den önemli açıklama

Geçtiğimiz günlerde masaya yatırdığımız, Huawei P10’un tutarsız fiyatları ile ilgili Huawei Türkiye tarafından önemli bir açıklama yapıldı. İşte detaylar.

Geçtiğimiz günlerde Huawei Türkiye’nin ülkemizdeki fiyat politikasına ilişkin bir yazıyı sizlerle paylaşmıştık. Malumunuz Huawei, kısa süre önce yeni amiral gemisi modeli P10’u tüm dünya ile eş zamanlı olarak ülkemizde de satışa sunmuştu. Bizler de yazdığımız yazıda, Huawei P10’un ülkemizdeki değişik fiyatlarını gündeme taşımıştık. Huawei Türkiye, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu satırlara yer verdi;

“Dünyanın en büyük 3 akıllı telefon üreticisi arasında yer alan Huawei, Türkiye’de 15 yıldan bu yana hayata geçirmiş olduğu yatırımlar, Ar-Ge merkezleri ve gelişmekte olan satış ağı ile başarılı bir büyüme grafiği çizmektedir.

Huawei akıllı telefonları, faaliyet gösterilen 170’ten fazla ülkede 2 yıl garanti kapsamında Huawei kullanıcılarına sunulmaktadır.

Huawei akıllı cihazların Türkiye’de ki satış ve dağıtım hakları Huawei Türkiye’de bulunmaktadır.

Huawei Türkiye satış noktaları ise, Media Markt, TeknoSa, Türk Telekom, Vatan, Vodafone’dur.

Tüm satış kanallarında standart fiyatlandırma uygulamakta olup yeni nesil akıllı telefon Huawei P10 için önerilen satış fiyat 3.599 TL’dir.

Huawei akıllı cihazlarının garanti kapsamı ve satış sonrası hizmetleri Huawei Türkiye’nin anlaşmalı satış noktalarından yapılan satın almalar için geçerli olmaktadır. Sadece anlaşmalı satış kanallarından satın alınan IMEI numaralı Huawei Türkiye üzerine kayıtlı akıllı cihazlar VIP hizmeti ile Türkiye akıllı telefon sektöründe çığır açan kapıdan kapıya satış sonrası servis hizmeti dahildir.

Farklı fiyat politikaları ile farklı online kanallarda satışa sunulan ürünler Huawei Türkiye sorumluluğu bulunmamaktadır.”

Huawei Türkiye tarafından yapılan bu açıklamada çok önemli bir nokta bulunuyor. Bu da Huawei telefonlarının satış işlemlerinde çeşitli yetkili satıcıların hizmet sunuyor olması. Yani başka bir değişle, Hepsiburada.com, n11.com, gittigidiyor.com gibi Türkiye’nin önde gelen e-ticaret sitelerinde satılan Huawei marka telefonlardan uzak durmak gerekiyor. En azından Huawei Türkiye tarafından yapılan açıklamadan anlaşılan bu diyebiliriz.

Aradaki fiyat farkının nedeni ne?

Huawei Türkiye tarafından yapılan açıklamada diğer bir dikkat çekici nokta ise telefonun önerilen satış fiyatı. Bu fiyatın 3599 TL olduğu belirtilmiş. Fakat aynı telefonun Hepsiburada.com, n11.com ya da Gittigidiyor gibi e-ticaret sitelerinde 2189 TL’den satıldığını görüyoruz. Peki aradaki bu fiyat uçurumunun nedeni nedir?

Belki arada 300-500 TL gibi bir fiyat farkı olsa (ki bu bile fazla) bu durumun son satıcıdan kaynaklandığını düşünebilirdik. Fakat arada 1400 TL’den bile fazla bir fark bulunuyor. İşte bu noktada Huawei Türkiye’nin ek bir açıklama yapması gerektiğini varsayıyoruz.

Yine de tercih siz okurlarımızın. Bir tarafta Huawei Türkiye güvencesi altında bulunan 3600 TL’lik P10, diğer tarafta ise ithalatçı garantili olduğu söylenilen 2190 TL’lik P10.

Kaynak: Mynet

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ