Türkiye’de ilk kez fiziksel aktivite yoluyla kanseri hastalarının yaşam kalitelerinin artırılması

Türkiye’de ilk kez fiziksel aktivite yoluyla kanseri hastalarının yaşam kalitelerinin artırılması

Türkiye’de ilk kez uygulamaya geçirdiğimiz fiziksel aktivite yoluyla meme kanseri hastalarının yaşam kalitelerinin artırılması projesinin ikinci ayağı olan ev ziyaretlerimiz başladı. Özel eğitimlerden geçen ve projemiz için özel olarak seçilen fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü öğrencileri gönüllümüz olarak hastalarımızla buluşuyor. Doktorlarımız tarafından muayeneleri tamamlanan hastalarımıza verilen egzersizler gönüllülerimiz tarafından özenle yapılıyor. Bize destek veren. “Umudumuza Ortak Olan” herkese teşekkür ederiz.

 

 

Türkiye’nin ilk ve tek Metastatik Meme Kanseri Derneği olarak ilk kez başlattığımız ve yürüttüğümüz “FİZİKSEL AKTİVİTE YOLUYLA METASTATİK MEME KANSERİ HASTALARININ YAŞAM KALİTELERİNİN ARTIRILMASI”na yönelik projemiz “METAMAZON 4. BAHAR” tüm ön çalışmalarının ardından hastalarımızın fiziksel muayeneleri tamamlandı ve onlara uygun fiziksel aktiviteler için gönüllülerimiz özel eğitimden geçtiler. Haftada bir gün ev ziyaretlerine gidecek olan fizyoterapist adayı gönüllülerimiz hastalara özel fizik tedavi programlarını uygulayacaklar. Ayrıca Yoga ve Meditasyon ile nefes ve yoga egzersizleri yapacak olan hastalarımızla her hafta değerli Yoga Eğitmeni Sevgili Burak Bilen özel olarak ilgilenecek. Hastalarımızın bu proje kapsamında, fiziksel aktivitelerinin artırılması, zaten zorlu ve sıkıntılı bir süreç olan tedavi sürecinde yaşam kalitelerinin standart hale getirilmesi ve yoga-meditasyon bütünlüğü içinde de ruhsal ve fiziksel dengelerinin sağlanması hedeflenmiştir. Şifasının bol olması dileğiyle… UMUDUMUZA ORTAK OLAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

 

MetAmazon-Metastatik Meme Kanseri Dayanışma Grubuna verdikleri mücadeleden ve hastalara karşı gösterdikleri mücadeleden dolayı başarıların devamını diliyorum… Herşey Gönlünüzce Olsun İyiki varsınız…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ