Dünya bu Türk kızını konuşuyor!

Dünya bu Türk kızını konuşuyor!

Herkes alay ediyordu ama…

Yaşamı Türk filmi gibi: Çocukluğunda kilosu yüzünden alay konusuydu. Kilo verdi, uluslararası top model Heidi Klum tarafından keşfedildi ve kariyerinde patlama yaptı. 19 yaşındaki yeni top modelimiz Jülide Meryem Ürküt ile tanışın.

Yıllardır bir özlemdi, yanıp durdu bağrımızda: “Neden bir Türk top model, uluslararası başarı yakalayamıyor” sorusu… Neyse ki son beş ayda bu sorun tarih oldu: Gurbet ellerde yetişen Türk ailelerin kızları ardı ardına patlama yaptı. Önce İngiltere’den çıkma ‘büyük beden’

Yıllardır bir ö

‘Juli Mery’ ismini kullanıyor.Ama nete getirelim; Jülide kökenini saklamıyor: “Babam Türk, annem Alman. Adıma aldığım web sitem hack’lenmişti, yeni bir isimle hesap açmak zorunda kaldım. İsmimin kısaltması olarak bu lakabı buldum. Mecburiyetten…”

Düsseldorf’ta yaşamasına rağmen, çocukluğu Türkiye’ye gelip gitmekle geçmiş. Mankenliğe başlama hikâyesine gelince… Derinde bir yerde ‘siz görürsünüz’ tarzı bir yaklaşım var. Bild gazetesine verdiği röportaja bakalım: “Okuldayken bundan 10 kilo daha fazlaydım; alay ediyorlardı

Düsseldorf&rsqu

Burada hikâye küçük bir sekteye uğradı: Klum’un favorilerinden gösterilse de, ‘çekingenliği’ nedeniyle yarışmada altıncıyken elendi. Enteresandır; Bu tip reality-show’ların kazananı bile kariyerinde dişe dokunur bir başarı elde edemese de, Jülide aldı, yürüdü. Puma, Pantene, Mac, ve L’Oréal gibi markalarla yaptığı işbirliği yaptı, Paris Moda Haftası’nda podyuma çıktı.

2016’da futbolcu Julian Korb ile yaşadığı ilişki, onu paparazzilerle de haşır neşir etti. Instagram fenomenliği sayesinde onu özel uçakla jet-set kayak merkezi St. Moritz’de ya da Coachella Festivali’nin VIP locasında görüyoruz. Önümüzdeki sezon Victoria’s Secret podyumunda yürüyeceği söylentisi dolanıyor. Neden olmasın? 176 santimetre boyu, kusursuz ölçüleri ve meleksi yüzüyle markanın kriterlerine fazlasıyla uygun. Gerçi, o bu meselelere fazla takılmıyor: “Önemli olan güzelliğin içten gelmesi. Ailemin bana tembihi bu…”

Jülide’ni

Mynet

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ