Konya’da cinnet getiren 1 kişi , 5 kişiyi öldürdü

Konya’da cinnet getiren 1 kişi , 5 kişiyi öldürdü

Konya‘nın Cihanbeyli İlçesi’nde cinnet getiren bir kişi, iddiaya göre gittiği evde silahla rastgele ateş ederek 5 kişiyi öldürdü. Sabah saatlerinde Cihanbeyi ilçesine bağlı eskiden köy statüsünde olan Bulduk Mahallesi’nde meydana gelen olayda, şizofren olduğu iddia edilen bir kişi, gittiği 4 ayrı evde rastgele silahla ateş açarak 5 kişiyi öldürdü. Öldürülenlerden birinin Norveç’ten bir süre önce memleketine izne geldiği öğrenildi.

Konya‘nın Cihanbeyli ilçesi kırsal mahallelerinden Bulduk’ta cinnet getiren Atılgan K., girdiği 4 ayrı evdeki Bekir Kıran, Mustafa, Hamit, Meryem ve Mehmet Tokat’ı av tüfeğiyle öldürüldü.

Jandarma ekipleri olayla ilgili Atılgan K.’yi aynı mahalledeki evinde gözaltına aldı.

Öldürülen 5 kişinin, hayvancılık yapan zanlının aynı zamanda akrabaları olduğu öğrenildi.

Öldürülenlerden Mehmet Tokat’ın Norveç’ten bir süre önce memleketine izne geldiği belirlendi. Mahalle halkı, şizofreni hastası olduğu iddia edilen zanlının, aralarında husumet bulunan bu aileleri tehdit edip, araçlarının lastiklerini kestiğini de ileri sürdü.

Doğan Haber Ajansı’nın (DHA) geçtiği ilk haber, zanlının bir evdeki 5 kişiyi öldürdüğü yönündeydi. Ancak zanlının bir değil 4 ayrı evde cinayetleri işlediği ortaya çıktı.

(AA-DHA)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ