Kanser hastalarının Umuduna Ortak Olun

Kanser hastalarının Umuduna Ortak Olun

40 YILLIK HATIR

13 Temmuz 2017 itibariyle 40’lı yaşlara adım atarken özellikle kanser mücadelesi verdiğim son 7 yılı da geride bırakıyorum.

Bir çoğunuz benimle bu döneme şahitlik ettiniz. 30’dan fazla kemoterapi, 2 radyoterapi ve 5’ten fazla ameliyat oldum. iki akciğer nüksü geçirdim. Bedenim ve ruhum çok değişti, dönüştü. Yara izlerimle yaşamayı kıvanç bildim. Rakamların olduğu bu cümlenin içine kaygılarımı, sıkıntılarımı, umutlarımı, sevinçlerimi ilave edebilmeyi çok isterdim.

Ama şunu söylebilirim ki; Hayata dair sahip olduğum en kıymetli şeyin “sağlıklı nefes” olduğunun farkına varabilecek kadar derinde yaşadım. Uçurum kenarında yaşayan insanlar gibi rüzgarları ve fırtınaları çok şiddetli hissettim tüm ruhumda. O rüzgarlarla şekil aldım. Ve bütün bunların hepsini 30’lu yaşlarımda deneyimledim. Bazen akıllandım… Bazen acemice, derin uykulara daldım.

Hayatımın bu en özel sayabileceğim döneminde metastatik meme kanseri mücadelesinde hastaların yanında olmaya “söz” verdim. Çünkü, metastatik meme kanseri hastalarının bıçak sırtı yaşamlarında kaygılarının ne anlama geldiğini çok iyi deneyimledim. Kanserin kazandırdıklarını ve benden aldıklarının dengesinde varlık sürdürdüm.

Dostlarım oldu… .Son nefeslerine kadar birbirimize yarenlik ettiğimiz. Bu dünyaya beraber veda edebilecek kadar cesur durmayı birlikte öğrendiğimiz dostlar…

Ve o günlerden bu günlere geldim. 30 yaşlarımdaydım yola çıktığımda ve 40’lı yaşları görebilmek bir hayaldi.

Tüm kayıplarım ve tüm kazançlarımla bugüne geldim. Biraz eksik, biraz fazla…

Bu özel yaş dönümümde, Kurucusu olduğum, verdiğim “söz”ün bireysel hareket olmaktan çıkıp, hastalara, hasta yakınlarına ve ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak kurumsallaştığı ve ben olsam da olmasam da devam etmesini dilediğim Derneğimiz, METAMAZON‘a tüm hastalarımız adına, yapacağınız bireysel ya da kurumsal katkılara açık olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Doğum günüm vesilesi ile özel olarak açılan kampanya ile aşağıdaki linkten kolaylıkla katkı sağlayabilirsiniz:

https://fonzip.com/metama…/kampanya/canan-artik-40-yasinda–

Metastatik Meme Kanseri hastalarının, yakınlarının özel ve benzersiz ihtiyaçlarının karşılanmasına adanmış olan METAMAZON’a küçük- büyük demeden yapacağınız katkılarla metastatik meme kanseri mücadelecisi kadınların hayatına dokunacaksınız. UMUDA ORTAK OLACAKSINIZ…

40. yılımı bu vesileyle kutlayan ve METAMAZON’a katkı sağlayan tüm dostlarımıza, hastalarımız adına da şimdiden hepinize teşekkür ediyorum…

Canan Perdahlı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ