IŞİD 200 Türkmen’i infaz etti

IŞİD 200 Türkmen’i infaz etti

Terör örgütü IŞİD’in, elinde tuttuğu Musul’un Telafer ilçesinden kaçmaya çalışan aralarında çocukların da olduğu 200 Türkmen’i iki ay alıkoyduktan sonra infaz ettiği iddia edildi. IŞİD’in aylardır Türkmenlerin çoğunlukta yaşadığı Telafer ilçe merkezinde birçok aileyi muhtemel bir askeri müdahaleye karşı canlı kalkan olarak kullandığı ve kaçışlarına izin vermediği belirtiliyor.

Musul İl Meclisi Başkan Yardımcısı Nureddin Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, IŞİD‘in Telafer’den güvenli bölgelere kaçmaya çalışan yaklaşık 200 Türkmen’i bir süre alıkoyduktan sonra infaz ettiğini ifade etti.

Kaplan, örgüt tarafından infaz edilen Türkmenlerin yaklaşık 2 ay teröristlerce hapishanelerde tutulduğunu, aralarında kadın ve çocukların da olduğunu söyledi.

IŞİD’in aylardır Türkmenlerin çoğunlukta yaşadığı Telafer ilçe merkezinde birçok aileyi muhtemel bir askeri müdahaleye karşı canlı kalkan olarak kullandığı ve kaçışlarına izin vermediği belirtiliyor.

Terör örgütü IŞİD, Ağustos 2014 tarihinden bu yana Musul’un batısında yer alan Irak’ın en büyük ilçesi konumundaki Telafer’i elinde tutuyor.

(AA)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ