İranlı aile, kabustan yangın çıkartarak kurtuldu

İranlı aile, kabustan yangın çıkartarak kurtuldu
ŞİŞLİ’de 3′ ü çocuk 5 kişilik İranlı aile, kendilerini Turistik tura götüreceğiz diye kandırarak, silah zoru ile 3 gün rehin tutulduklarını iddia ettikleri 4 şüphelinin elinden yangın çıkartarak kurtuldu. Yangını görünce paniğe kapılan şüphelilerin kapıyı dışarıdan kilitleyerek kaçtığını, kendilerinin evin yatak odası kapısından komşularının yardımıyla çıktıklarını belirten İranlı çift,  polislere, Aksaray’da otelde kalıyorduk. İkisi tüfekli 4 kişi bizi rehin aldı. Üzerimizde bulunan 6 bin doları zorla aldılar. Üç gündür burada tutuluyoruz. Ellerinden yangın çıkartarak kurtulduk dedil.

Edinilen bilgiye göre, Eskişehir Mahallesi, Marsık Sokaktan Sabah saatlerinde Dumanlar yükseldi. Çevre sakinleri itfaiye ve polisten yardım istedi. Çevreye yayılan dumanlar nedeniyle, çevredekiler zor anlar yaşadı. Dumandan etkilenen bir kişiye, sağlık ekipleri müdahale etti. Binanın zemin katındaki daireye giren itfaiyeciler evde kimsenin olmadığını fark etti. Bir süre sonra, az bir Türkçesiyle  konuşan İranlı kadın, ağlayarak çevredekilere olayı anlattı. Olay yerine gelen polisler hemen aileye destek oldu. Aile polis aracına bindirilerek, polis merkezine götürüldü. Yangın yaklaşık bir saatlik çalışma sonrası söndürüldü. Olay yerine gelen daire sahipleri, Biz tahliye davası açmıştık. Duruşma gelecek hafta görülecek. Şimdi evimizde bu olaylar yaşandı dediler.

“Çığlıkları duyup pencereye koştuk”
Ailenin kurtarılmasına yardım eden  Selçuk Abiş, ” Sabah çığlıkları duyduk. Arka cama koştum. Sonra çocukları bana uzattı. Camdan çocukları aldım. Ailesi de pencereden çıktı. Polisi ve itfaiyeyi  arayın dediler. Bunları zorla Aksaraydan kaçırmışlar.’ Bodruma götüreceğiz’ diye. Aksarayda bir otelde kalıyorlarmış. ‘Tura götürüyoruz’ diyerek, silah zoruyla kaçırmışlar. Buraya getirmişler. İkisi Arapça, ikisi Türkçe konuşan, dört kişinin kaçırdığını söylediler. Üç gündür burada olduklarını söylediler dedi.

Görgü tanıklarından Ali Sartuk ise, Bir çığlık geldi. Birisi bas, bas bağırıyordu. ‘İmdat’ diye bağırıyorlardı. Ama yangın diye bağırmıyordu. Ben araya girdim. ‘Ne oluyor’ dedim. Aradan 15 dakika geçtikten sonra evden duman çıkmaya başladı. İtfaiyeyi aradık dedi

(DHA)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ