Cumhurbaşkanlığı’ndan Almanya açıklaması

Cumhurbaşkanlığı’ndan Almanya açıklaması

Cumhurbaşkanlığı’ndan son dakika Almanya açıklaması: Teröre, darbecilere kol kanat geriyor!

Cumhurbaşkanlığı‘ndan Alman siyasetçilerin açıklamalarıyla ilgili son dakika bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya ile yaşanan olaylara ilişkin Provokatif ve art niyetli açıklamalar kabul edilemez. Dostluk ve müttefiklik ilişkileriyle bağdaşmaz Türkiye’ye ders vermeye kalkanlar, terör örgütlerine, darbecilere ve kanun kaçaklarına kol kanat geriyor” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ‘G-20 Liderler Zirvesi’ öncesi bazı Alman siyasetçilerin yaptıkları açıklamalara tepki gösterdi. Son dakika habere göre, İbrahim Kalın yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

“ÇİFTE STANDARTLARIN EN SOMUT GÖSTERGESİ”

“Cumhurbaşkanımızın G-20 liderler zirvesine katılmak üzere Almanya’nın Hamburg şehrine gerçekleştirecekleri ziyaret öncesinde bazı Alman siyasetçiler tarafından yapılan provokatif ve art niyetli açıklamalar kabul edilemez. Her fırsatta demokrasi, insan hakları ve özgürlükler konusunda Türkiye’ye ders vermeye kalkanların, terör örgütlerine, darbecilere ve kanun kaçaklarına kol kanat gererken, Sayın Cumhurbaşkanımızın vatandaşlarımızla buluşmalarına engel olmaya çalışmaları Avrupa’da hüküm süren çifte standartların en somut göstergesidir.

“DOSTLUK VE MÜTTEFİKLİK İLİŞKİLERİYLE BAĞDAŞMAZ”

Demokrasiye inandıklarını iddia eden bu kişilerin Türk demokrasisini ortadan kaldırmak isteyenleri desteklemek yerine devletimizin ve milletimizin yanında olması beklenir. Avrupa ile ilişkilerimizde tüm olumsuzluklara rağmen yapıcı bir tavır izleyen Sayın Cumhurbaşkanımızın yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızla buluşmasının sudan sebeplerle engellemeye çalışılması, dostluk ve müttefiklik ilişkileriyle de bağdaşmaz.

“KISA VADELİ SEÇİM HESAPLARINA KURBAN EDİLMEMELİ”

Alman makamlarının referandum sürecinde yapılan vahim hataları tekrarlamayacağını umuyor, yüzyıllara dayanan Türk-Alman ilişkilerini kısa vadeli seçim hesaplarına kurban edilmemesi gereğini bu vesileyle tekrar hatırlatıyoruz.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ