Ankara’da tehlikeli gerginlik!

Ankara’da tehlikeli gerginlik!

Ankara’da mültecilerle vatandaşlar arasında çıkan kavgada, gergin anlar yaşandı. Meydana gelen olaylarda 1 kişi yaralanırken, polis ekipleri vatandaşlara biber gazıyla müdahalede bulundu. Bir Suriyeli mültecinin 5 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz ettiği yönündeki iddiaların sosyal medyada yayılmasının ardından çok sayıda vatandaş olay yerine gitti. Ankara Valisi Ercan Topaca Twitter hesabından “Yenimahalle İlçemizde büyük olaylar olduğu konusunda asılsız haberler yayılmaktadır. Gençler arasında küçük bir tartışma yaşanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Ankara Valisi Ercan Topaca, Yenimahalle’de meydana gelen mültecilerle mahalle sakinlerinin kavgası hakkında, “Sosyal medyada dedikodu şeklinde, çok abartılı şeyler dolaşıyor, çok sayıda yaralı olduğu şeklinde, böyle bir şey yok. 1 kişi hafif yaralı şuanda hastanede tedavisi yapılıyor. Kısa sürede taburcu edilecek” dedi.

Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde mültecilerle mahalle sakinleri arasında yaşanan kavganın ardından bölgeye giderek olay yerinde incelemelerde bulundu. Yaşanan olay hakkında yetkililerden bilgi alan Topaca’ya Ankara Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan da eşlik etti. Demetevler Parkı’nın karşısındaki bir kafede vatandaşlarla sohbet eden Topaca, yaşanan olaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

  “1 kişi hafif yaralı, hastanede tedavisine devam ediliyor”
Meydana gelen olayın parktaki gençler arasında meydana gelen basit bir kavgadan kaynaklandığının altını Çizen Topaca, “Ciddi bir olay yok, öncelikle onu ifade edeyim. Basit bir kavga meydana gelmiş, parkta gençler arasında. Sosyal medyada dedikodu şeklinde, çok abartılı şeyler dolaşıyor, çok sayıda yaralı olduğu şeklinde, böyle bir şey yok. 1 kişi hafif yaralı, şuanda hastanede tedavisi yapılıyor. Kısa sürede taburcu edilecek” ifadelerini kullandı.
Sosyal medyada çok sayıda asılsız haberin yayınlandığına değinen Topaca, vatandaşları sakin olmaları konusunda uyardı.

“Bu kavgaya karışanlar da Iraklı Türkmen kişiler, dolayısıyla kavgaya karışan her iki taraf da Türk”
Kavganın taraflarının Irak’lı Türkmenlerle mahalle sakinleri olduğuna dikkat çeken Topaca, “Bu kavgaya karışanlar da Iraklı Türkmen kişiler. Dolayısıyla kavgaya karışan her iki taraf da Türk. Bu tür durumlarda çok dikkatli olmak gerekiyor. Vatandaşımızın polisin, devletin yaptığı uyarılara dikkat etmesi uyması ve provokasyona gelmemesi konusunda bir duyuru yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Milliyet

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ