ABD’de öldürülen Müslüman kız

ABD’de öldürülen Müslüman kız

‘ABD’de öldürülen Müslüman kız’ın neden öldürüldüğü ortaya çıktı

ABD‘nin Virginia eyaletine bağlı Fairfax Polis Departmanı, “Nebra” adındaki 17 yaşındaki Müslüman kızın “trafik tartışması” sonucu yaşamını yitirdiğini açıkladı. Fairfax Polis Departmanı basın toplantısı düzenleyerek gazetecilerin sorularını yanıtladı. Müslüman kızın ölümünü, “trafik tartışması sonucu gerçekleşmiş trajik bir olay” olarak niteleyen polis sözcüsü, “Yaptığımız soruşturmada, bu aşamada kurbanın dini veya ırksal sebeplerden dolayı hedef alındığına dair bir noktaya ulaşmadık” dedi.

Polis, olay esnasında Nebra’nın yaya ancak gruptan bazı kişilerin bisikletli olduğunu, bu sırada yoldan geçen bir aracın sürücüsüyle “trafik tartışmasına” girdiklerini kaydetti.

Tüm Dulles Bölgesi Müslüman Toplumu ise olaya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, “derin üzüntü” içinde olduklarını bildirdi.

Açıklamada, “Bu travmatik olay sonrasında darmadağın bir haldeyiz. Bir araya gelmeliyiz, dua edip gençlerimize sahip çıkmalıyız.” ifadelerine yer verildi.

NEBRA’NIN ARKADAŞLARI GENÇ KIZIN KAYBOLDUĞUNU İHBAR ETMİŞTİ

Fairfax’te geçen pazar gecesi sahur vakti Tüm Dulles Bölgesi Müslüman Toplumuna bağlı camiye giderken yoldan aracıyla geçen şüpheliyle tartıştığı belirtilen Nebra’nın arkadaşları, Fairfax Polis Departmanına genç kızın kaybolduğunu ihbar etmişti. Bölgede arama yapan polis ekipleri Nebra’nın cesedini süs havuzunda bulmuş, olayla ilgili bir araç sürücüsünü gözaltına almıştı.

AA

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ